Warsztaty taneczne:

 • Jean Claude Marignale / afro ka jazz, rock jazz

  Wybitny francuski artysta, tancerz, choreograf i nauczyciel. Założyciel, dyrektor artystyczny stowarzyszenia 'Association Tout en Danse' (pierwotnie 'Association Art of Jazz') - jedno z najbardziej aktywnych stowarzyszeń artystycznych we Francji promujących różne dziedziny sztuki. Organizator corocznych polemik tanecznych przy Broadway Dance Center, L’ Avin Ailey Dance Theater w Nowym Yorku oraz renomowanych Nottin Hill Carnival w Londynie. W ramach działań na rzecz stowarzyszenia 'Tout en Danse' założył grupę twórczą 'Cie Jean – Claude Marignale', która słynie ze swych spektakli na całym świecie.

 • Leszek Bzdyl / contemporary dance

  foto: Tomasz Kamiński

  Choreograf, tancerz i reżyser teatralny. Współzałożyciel gdańskiego teatru tańca - Teatr Dada von Bzdülöw - obecnie jednego z najbardziej znanych polskich teatrów tańca. Współpracował z Wrocławskim Teatrem Pantomimy, z Teatrem Ekspresji Wojciecha Misiury. Brał udział w licznych projektach międzynarodowych, Jest współorganizatorem wielu trójmiejskich imprez kulturalnych, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, uczył w Państwowej Szkole Baletowej w Gdańsku oraz w Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym w Gdyni.

 • Sylwia Hefczyńska-Lewandowska / contemporary dance

  Sylwia Hefczyńska

  Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od 1995 roku tancerka Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Od 1995 roku prowadzi warsztaty tańca współczesnego m.in. w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu, Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu, Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie oraz w Filadelfii, Swarthmore College (USA), Chelthenham (Wielka Brytania), Kanadzie, Chinach, Indiach. Współzałożyciel gdańskiego teatru tańca - Teatr Dada von Bzdülöw - obecnie jednego z najbardziej znanych polskich teatrów tańca. Tańczyła w spektaklach takich choreografów, jak : Jacek Łumiński, Wendell Beavers, Henrietta Horn, Frank Handeler, Diane Elshout, Jay Hirabayashi, Barbara Bouqet. W 2005 roku zadebiutowała w roli choreografa, tworząc dotychczas trzy autorskie spektakle. Od października 2007 roku prowadzi zajęcia dydaktyczne z Polskiej Techniki Tańca Współczesnego na Wydziale Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego W Krakowie.

 • Aleksander Kopański / physical dance

  Aleksander Kopanski

  Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Akademii Rolniczej. Przez 10 lat trenował akrobatykę sportową zdobywając mistrzowską klasę sportową. W 2004 roku dołączył do zespołu Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Jego debiut sceniczny miał miejsce w Indiach. Od tamtego czasu występował z teatrem w Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, oraz krajach Europy. Od 2006 roku prowadzi zajęcia z body conditioning, oraz z tańca współczesnego w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu, oraz w Studium Teatru Fizycznego powstałym przy ŚTT. Systematycznie prowadzi otwarte lekcje dla młodzieży gimnazjalnej i studentów.

 • Tomasz Bazan / formy prowadzenia ciała w butoh

  Tomasz Bazan

  Tancerz, choreograf. Twórca, założyciel i reżyser Teatru Maat Projekt; pracownik artystyczny Centrum Kultury w Lublinie; absolwent wydziału Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej o specjalizacji krytyka i animacja dzieł sztuk plastycznych. Przez rok uczeń francuskiego malarza i scenografa Jeana Marco. Współpracował z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice, Stowarzyszeniem Teatralnym Chorea, Inernational Theatre Art Of Now, Compagne le Sablier; na stałe współpracuje z Phoenix Sathor Theatre Slovakia oraz z Teatrem Ciała Limen. Od lat zgłębia style wschodnich sztuk walki, specjalizuje się w stylu Lang oraz Vietnam Dao. Rezydent Art Stations Kulczyk Foundation (2008). Laureat nagrody Prezydenta Miasta Lublina za całokształt pracy artystycznej.

 • Katarzyna Kizior / modern jazz

  Katarzyna Kizior

  Przygodę z tańcem rozpoczęła w Łódzkiej Szkole Baletowej równolegle ucząc się w szkole muzycznej. Taniec klasyczny nie był jej przeznaczeniem, więc po przerwaniu edukacji w 'baletówce' ruszyła w świat. Przez cztery lata uczestniczyła w warsztatach teatralnych i filmowych, ale coraz bardziej pociągał ją taniec współczesny. Szlify, doświadczenia, inspiracje w tej dziedzinie zbierała w Paryżu. Jej specjalnością są jazz, modern-jazz i taniec współczesny. Na stałe współpracuje z warszawskim Teatrem Tańca Zawirowania. Gra w spektaklach: 'W stronę światła', 'Po godzinach', 'Nic tylko błękit', 'Chopin ambiente'. Uczestniczy w przygotowaniach do kolejnych edycji Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania. Jako choreograf pracowała przy wszystkich edycjach programu TVN You Can Dance.

 • Takako Matsuda / contemporary dance & butoh

  Takako Matsuda

  Takako Matsuda jest tancerką i choreografem tańca współczesnego. Po ukończeniu uczelni New York University na wydziale tańca, zaczęła pokazywać własne choreografie w Nowym Jorku, Edynburgu, Dublinie, Japonii i innych miastach Europy. W 2003 roku nawiązała współpracę z artystami z Finlandii, a następnie z tancerzami z całego świata. Prowadziła warsztaty w Finlandii, Danii, Szwecji i Japonii.

  Takako będzie reprezentować własną metodę tańca współczesnego, ktora bazuje na technice Limon, Alexisander i New York contemporary dance. W swojej technice wprowadza elelmenty tańca Butoh, ciągłość ruchu i energii. Zwraca szczególną uwagę na postawę ciała i jakość ruchu w tańcu.

 •  

  Zapisy na warsztaty: formularz zgłoszeniowy.

wykonanie: WEBCRAFT -strony internetowe